CZECH MTB GRAND TOUR 2024


• Lužické Giro • Jizerská Tour • Brdská Vuelta

Poděkování za dar | 04.07.2024 14:36:20

Ještě dlužíme poděkování všem, co se podíleli na finančním daru pro Dětské asistenční centrum. Peníze byly odeslány na sponzorský účet a těšíme se na viděnou na třetím závěrečném závodě v Brdech.

Jizerská Tour
Předběžné výsledky 2024 | 10.06.2024 14:49:37

Jizerská Tour 2024 je úspěšně za námi a obešla se bez větších komplikací. Kromě několika defektů, drobných navigačních chyb a nováčkovských podcenění přípravy se nestalo nic závažného a všichni účastníci dorazili do cíle v pořádku a s úsměvem na tvářích. Počasí odpovídalo vynaloženým prostředkům na jeho zajištění a většina závodníků si odvezla z dvou víkendových etap změnu barvy kůže charakteristických pro cyklistiku.

Jelikož UCI po kontrole dodané dokumencate vznesla podezření o regulernosti závodu ze strany některých týmů, nebyly zatím konečné výsledky ze strany UCI uznány za platné. UCI si ponechala 14 denní lhůtu pro vyhodnocení a s největší pravděpodobností si vyžádá další dokumentaci.

Více aktualit...

Lužické Giro 2024

11.05.-12.05.2024

Jak odstartovat jarní profesionální sezónu? Není lepší volba, než se jet s nějakým týmovým kolegou o víkendu pokochat klidnými místy prapůvodu českého sklářství, která byla ve středověku bohatá na hornické činnosti, v Lužických horách. Akce zaručuje intenzivní cyklistické zážitky a hojnou účast diváků prahnoucí po zimě po výkonech elitních profesionálních jezdců. Zcela jistě bude tento víkend bohatý na zábavné příběhy ze zimní a jarní přípravy, které obohatí večerní kulturu.

Jizerská Tour 2024

08.06.-09.06.2024

Blíží se prázdniny a mnoho jezdců stájí Pro Tour plánují své relaxační dovolené v teplých krajích, protože ti nejodvážnější se ukáží zde na nejtěžším závodě Grand Tour v Jizerkách. Elitní jezdci předvedou natěšeným hordám diváků, že jejich úsilí a finanční prostředky vynaložené na tvrdou přípravu budou zúročeny. Žulové útvary, rašeliniště a potoky jim budou dělat nádhernou scenérii v nejsevernějším českém pohoří s celkem 30 vrcholy s nadmořskou výškou větší než 1000m.n.m..

Brdská Vuelta 2024

14.09.-15.09.2024

Poslední neméně sledovaný závod seriálu je již tradiční závod přes bývalý vojenský újezd Brdy, který byl postupně zpřístupněn pro pěší i cyklisty. A věřte, že se vám tam bude líbit! Jedná se o oblast, která je z našich hor pro veřejnost přístupná nejkratší dobu, takže tam najdete zajímavá a stále ještě celkem pustá místa. Naštěstí je zaručeno exkluzivní relaxační centrum v Rožmitále pod Třemšínem, které mohou eliťáci využít na konci náročné závodní sezóny. Kdo jednou zkusil, musí jet znovu!